Sutopya'dan Kurumsal Atölyeler

Çalışanlarınız için etkileşimli, merak uyandıran ve dinlendirici bir mola.

Profesyonel seviyede bitki ekosistemleri kurmayı, olabilecek en basit ve anlaşılır tekniklerle öğretmeyi hedefliyoruz. Paylaştığımız tüm bilgiler, uzun yıllar içinde kazandığımız deneyime, çalıştığını kanıtladığımız özel yöntemlerimize dayanıyor.

Atölyelerimizde kullandığımız her malzemenin, birlikte kurduğumuz ekosistemler içinde bir anlamı, sistemdeki canlı-cansız çevre ilişkisinde major bir rolü bulunur. Sistemlerimize sadece "dekor olsun", "hoş dursun" diye uzun vadede uyum sorunu çıkarabilecek hiçbir materyali dahil etmeyiz. Çünkü ekosistemlerin sürekliliği Sutopya'nın birincil hedefidir.

İlhamımızı bilinen en büyük ekosistemden, yani yeryüzünden alıyoruz. Doğada bile var olan riskleri bertaraf edebilmek için sistem içerisindeki bitkilerin tüm hassas noktalarını ve ihtiyaçlarını anlamaya çalışıyoruz. Bu yüzden de kurduğumuz ekosistemlere "ütopya" diyoruz.

Bizce herkesin masasının üzerinde kendi ütopyasına bir yer vardır.

Biliyoruz ki atölyelerimizde geçirilen bir kaç saat, katılımcıların dünyamızdaki doğal ekosistemlere karşı farkındalığını da arttırıyor. İşte bu nihai sonuç, bizi bu işe bağlayan en önemli unsurdur...

Bildiklerimizi sizlerle paylaşırken sizin de fikirlerinizi duymak, her katılımcının kendi yorumuyla tasarlayacağı ekosistemleri görmek ve tanışmak için sabırsızlanıyoruz.

 

Aktif kurumsal atölyelerimiz:

  • Kurumsal Teraryum Atölyesi
  • Kurumsal Wabi-Kusa Atölyesi
  • Kurumsal Kokedama Atölyesi

Atölyelerimizi online ya da fiziksel; ayrıca Türkçe ya da İngilizce olarak gerçekleştirebiliyoruz.

 

Online atölyelerimizde süreç nasıl işliyor?

Online atölyelerimizde, katılımcıların adreslerine ilgili atölyenin malzemelerini "kit" şeklinde önceden göndeririz. Kit içerisinde kurulum için gerekli malzemelere ek olarak online atölye davet kartı bulunur. Davet kartı, kit kutusu gibi basılı materyalde müşterimize özel marka yerleştirmeleri yapabilmekte, ayrıca talep edilirse basılı materyal için tasarım desteği de verebilmekteyiz.

Katılımcılarla atölye saatinde, müşterimizin sağlayacağı online toplantı slotunda bir araya geliyoruz.

Online atölyemizde öncelikle ekosistem kavramını bir kaç slide eşliğinde katılımcılara anlatıyoruz. Hemen ardından uygulamalı atölyeye geçiyoruz. Uygulamalı atölye esnasında hem aşama sonlarında, hem de atölye sonunda soru-cevap slotları oluşturuyoruz. Bu slotlar hem katılımcıların dahiliyetini arttırıyor hem de soru işaretlerini gidererek ekip olarak aynı noktaya gelmemizi sağlıyor.

Teraryum ve Wabi-Kusa atölyelerimiz yaklaşık 1,5 saat, Kokedama atölyemiz yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Online Teraryum Atölyemize ait sunumumuzu buradan indirebilirsiniz.

 

Daha fazla bilgi ve teklif almak için bize ulaşabilirsiniz:

info@sutopya.com

02163371111

05396651942