Hakkımızda

Sutopya, klasik yöntemlerle saksıda bitki yetiştirmenin ötesine geçerek herkesin yaşam alanında kendi tasarladığı minyatür bir ekosisteme sahip olmasını sağlıyor.

Bu ekosistemler, kendi yaşam döngülerini yaratarak sizin koruyuculuğunuzda özel bir mikro evrene dönüşüyor. İşte bu yüzden onlara masa üstü ütopya diyoruz; Kendi tasarladığınız ve tüm yaşam döngüsüne şahit olduğunuz tamamen size özel bir ütopya… 

Genellikle sucul ve tropik bitkilerin kullanıldığı bu ekosistemleri ister online mağazamızdan kit halinde sipariş ederek kendiniz yaratabilir, ister mağazamızı ziyaret ederek hazır tasarımlardan birini alabilirsiniz. Sutopya kurulum kitleri size minyatür bir bitki dünyası yaratmanın hazzını yaşatırken, meditatif bir aktivite ile zihinizi sakinleştirmenize ve farkındalığınızı artırmaya yardımcı olacak ve size bambaşka bir dünyanın kapılarını aralayacak.

 

Sutopya’da çok çeşitli bitkiler kullanarak geleneksel bitki yetiştirme uğraşının dışına çıkabilir ve hayal gücünüzün sınırlarını genişletecek dünyalar yaratabilirsiniz. İster teraryum kitleri ile kendi kendine yeten bir ekosistem tasarlayın, Wabi-Kusa kitleri ile kendi tropik cennetinizi yaratın, ister Kokedama kitleri ile bitki ve toprağı üç boyutlu bir tasarım objesine dönüştürün. 

Sutopya ürünleri mekanlarınızda Zen ruhunu yansıtan mükemmel bir alan yaratırken, size de mutluluk, farkındalık ve her an hayal gücünüzü besleyen bir aktivite kazandıracak.